İMALAT

Çelik yapı imalat, malzeme, kaynak, boya ve sevkiyat kontrolü ISO 9001:2008’e göre dokümante edilmiş prosedür ve talimatlara göre yapılmaktadır.

 

Malzemelerimiz sertifikalı imalata alınıp gerekli aşamalardan geçerek saha montajına hazır hale getirilmektedir.Tüm projelerimizde imalat ve montaj yapabilecek uzman personel ve makine parkuru ile siz müşterilerimize hizmetler sunmaktayız.

 

Kaliteli malzeme, kaliteli iş anlayışı ile müşteri memnuniyetini önceliğimizdir.

HİZMET AŞAMALARI

Malzemelerimiz alanında uzmanlaşmış, eğitimli personelimiz tarafından çelik yapı imalat aşamasından geçirilmekte ve montaja hazır halde sahaya sevk edilmektedir.

Proje, projenin teknik şartnamesi, WPQR, kaynak planları, kaynakçı listesi, NDT Kontrolleri (RT, UT, MPT, PT, VT) , boya teknik şartnamesi ve kalite planı incelenerek hazırlıklara başlanır.

Malzemelerin giriş sırasında gözle kontrolleri, boyut kontrolleri ve malzeme sertifika kontrolleri gerçekleştirilir.

Kumlama ve astar boyanın ardından kumlanmış malzemelerin gözle kontrolü yapılır.

Kesme operasyonu (soğuk ve sıcak kesme), marka kontrolü (malzeme numarası, poz numarası), ölçü kontrolü, kesme kenarları ile kesme ağızlarının göz ve ölçü kontrolü yapılır.

Bristol malzeme şablon ile plakaların markalanması, delme operasyonu, deliklerin göz ve ölçü kontrolü gerçekleştirilir.

Makaslarda ve yapma profillerde tezgah kontrolü gerçekleştirilir. Markalama ve çatım yapılarak,  çatım ölçüleri kontrol edilir.

Kaynaklar sertifikalı kaynakçılar tarafından yapılır. Kaynakların WPS’ye göre uygunluğu kontrol edilir, EN 970 standartlarına göre ölçü ve göz kontrolü gerçekleştirilir.

Röntgen Kontrolü (RT), Ultrasonik Kontrol (UT), Penetran Testi (PT), Göz Kontrolü (VT), Manyetik Partikül Testi (MPT) yapılır.

Çelik yapı imalatların teknik resme uygunluğunun kontrolü, soğuk marka ile tanımlanması ve kontrolü gerçekleştirilir.

Boya operasyonları, boya kuru film kalınlığı kontrolü yapılır.

Sevk öncesi son göz kontrolü yapılarak, kalite kayıtları gözden geçirilir ve sevk onayı verilir.

ISO 9001:2008 standartlarına uygun ve güvenli yöntemlerle sevkiyat gerçekleştirilir.

HEDEFLERİMİZ

Endüstriyel yapılar, depolar, kuleler, köprüler, çiftlikler ve çok katlı çelik yapılar gibi pek çok alanda hem estetik hem de işlevsel çözümler sunan Irmak Çelik Yapı, tasarımdan, üretim ve yerinde montaja kadar projenin tüm aşamalarında bulunmaktadır. Irmak Çelik Yapı vermiş olduğu hizmetlerin her zaman arkasındadır.

Sektöründe tanınan ve tercih edilen bir marka olan Irmak Çelik Yapı, bu başarısının dünya standartlarında, kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlarla üretim yaparak, projelerini zamanında teslim etmesinin yanı sıra her biri birbirinden değerli insan kaynağına da bağlı olduğunun bilincindedir.

Bu sebeple Irmak Çelik Yapı en önemli değerini insan kaynağı olarak belirlemiştir ve çalışan memnuniyeti de müşteri memnuniyeti gibi yüksek öneme sahiptir.

Kurulduğu günden beri teknolojiyi yakından takip etmeyi, ürün ve hizmetlerini devamlı geliştirmeyi, yenilemeyi, sektöründeki yeniliklere öncülük etmeyi ilke edinen Irmak Çelik Yapı araştırma – geliştirme (AR-GE) çalışmalarına aralıksız devam etmekte, hizmetlerini mükemmelleştirmek için çalışmaktadır.